Katarzyna Szymielewicz i Fundacja Panoptykon zostali laureatami Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk za 2012 rok.

Kapituła wyróżniła laureatów „za czujność i podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach”. Radio TOK FM przyznało Nagrodę po raz trzeci – w poprzednich latach nagrodzeni zostali Danuta Wałęsa i Michał Boni.

Słuchacze zgłaszając Katarzynę Szymielewicz i Fundację „Panoptykon” argumentowali:

„Walnie przyczyniła się do wycofania poparcia przez rząd polski, a w konsekwencji, z powodu rozlania się protestów na inne kraje europejskie, odrzucenia kontrowersyjnych przepisów ACTA przez Parlament Europejski”; „Będzie symbolicznym wsparciem dla organizacji pozarządowych w Polsce, pokazaniem, iż działalność w ramach społeczeństwa obywatelskiego ma faktyczny wpływ na rzeczywistość”.

„Wasz głos w debacie publicznej zmienił zupełnie sposób rozmowy, dialogu z władzą. O lata świetlne posunęliśmy się w działaniach na rzecz demokracji partycypacyjnej. Dzięki Wam i także dzięki wszystkim osobom i organizacjom, w szczególności tym z grupy Dialog, hasła takie jak konsultacje społeczne, Otwarty rząd nabrały treści i tej treści będą nabierały nadal. Weszły do słownika i teraz w Waszych rękach, w naszych rękach, praca, by tego nie zaprzepaścić i by obywatel/ka czuł się współrządzącym i współodpowiedzialnym za decyzje podejmowane przez władzę.” – mówiła w swojej laudacji Lidia Kołucka-Żuk dyrektorka wykonawcza (CEE trust) jednego z głównych grantodawców fundacji Panoptykon.